Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ

§ 22. Взаємодія тіл. Явище інерції

Запитання до вивченого

1. Ми б’ємо по м’ячу, в наслідок чого швидкість ноги уповільнюється, швидкість м’яча збільшується. При грі в більярд, коли куля влучає в іншу кулю, швидкість однієї збільшується, другої — зменшується.

2. Кулька настільного тенісу при ударі ракеткою деформується. Куля влучає в залізну мішень, при цьому мішень деформується. М’яч падаючи на поверхню також деформується.

3. Так, подіяла. Дошка отримала швидкість пулі, обидва тіла деформувалися.

4. Ковзаняр відкочується назад, завдяки явищу інерції, він отримає імпульс в залежності від того наскільки його маса більше маси шматка льоду.

5. Явище збереження швидкості руху тіла за відсутності дії на нього інших тіл називають інерцією.

6. Явище інерції відкрив італійський учений Галілео Галілей. На основі своїх дослідів і міркувань вій стверджував: якщо на тіло не діють інші тіла, то воно або перебуває у спокої, або рухається прямолінійно й рівномірно.

7. Тіло рухалось би прямолінійно та рівномірно.

8. Тіла мають властивість зберігати швидкість та напрям руху, і, в наслідок явища інерції, не можуть миттєво зупинитися внаслідок дії на них інших сил.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити