Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ

§ 31. Тиск твердих тіл на поверхню. Сила тиску

Запитання до вивченого

1. Оскільки тиск обернено залежить від площі, то чим більша площа опори, тим менше тиск, отже на лижах ми тиснемо на сніг в кілька разів менше.

2. Бо у трактора відношення ваги до площі опори значно більша ніж у легкового автомобіля, а отже автомобіль створює значно більший тиск на ґрунт.

3. Величину, що визначають відношенням значення сили тиску до площі поверхні, на яку вона діє, називають тиском. Тиск позначають малою латинською літерою р. Отже, щоб визначити тиск р, треба силу F що діє перпендикулярно до поверхні, поділити на площу цієї поверхні S, тобто p = F/S.

4. Знаючи тиск, можна визначити силу тиску, що діє на поверхню тіла. Тиск показує, яка сила тиску діє на одиницю площі, тому ця сила тиску дорівнює добутку тиску й площі поверхні: F = pS.

5. Виходячи з визначення тиску можна зробити висновок, щоб зменшити тиск необхідно збільшити площу опори. Збільшити тиск можна зменшуючи площу опори або збільшуючи силу тиску.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити