Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ

§ 33. Гідравлічні машини

Запитання до вивченого

1. Гідравлічні машини (з грец. Гідравлікос — водяний) — це машини, для роботи яких використовується рідина.

2. Гідравлічні преси використовують під час виготовлення сталевих валів і кузовів машин, залізничних коліс, різноманітних металевих і пластмасових виробів. Для віджимання соку з винограду, олії із соняшникового насіння, виготовлення халви також використовують преси. Сучасні гідравлічні преси можуть створювати тиск до 41700 МПа.

3. Гідравлічна машина дає виграш у силі в стільки разів, у скільки площа її великого поршня більша за площу малого.

4. В автомобілях використовують гідравлічні гальма. Якщо водій тисне на педаль, то поршень у циліндрі створює тиск на рідину, яка заповнює циліндр-трубку і гальмівні циліндри. Цей тиск згідно із законом Паскаля передасться без зміни рідиною на поршні гальмівних циліндрів. Поршні під дією сили тиску розходяться і притискають гальмівні колодки до гальмівних барабанів — колеса автомобіля гальмуються, автомобіль зменшує швидкість і зупиняється. Якщо водій припиняє тиснути на педаль, то пружина стискається і повертає гальмівні колодки в початкове положення.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити