Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ

§ 36. Манометри

Запитання до вивченого

1. Манометри— це вимірювальні прилади, які призначені для вимірювання тиску або різниці тисків більших або менших за атмосферний.

2. Манометри бувають ртутні, деформаційні (трубчасто-пружинні), цифрові.

3. У трубчасто-пружинному манометри робочим елементом є трубчаста пружина, яка стискається, або розширюється в залежності від зміни тиску, в рідинному робочим елементом є рідина, по висоті стовпа якої визначають тиск.

4. За допомогою гнучкої трубки одне з колін манометра з'єднують з круглою плоскою коробочкою, затягнутою гумовою плівкою. Якщо тиск у лівому й правому колінах однаковий, то рідина встановлюється на одному рівні. Якщо натиснути на плівку, то рівень рідини в коліні манометра, з’єднаному з коробочкою, знизиться, а в другому— настільки само підвищиться. Пояснюється це тим, що при натисканні на плівку тиск повітря в коробочці підвищується. Цей надлишковий тиск передасться рідині у відповідному коліні, і її рівень знижується. Зниження рівня в цьому коліні буде відбуватися доти, доки надлишкова сила тиску не зрівноважиться вагою надлишкового стовпа рідини в другому коліні манометра. Тому за різницею висот стовпів рідини в манометрі можна бачити, наскільки тиск на плівку відрізняється від атмосферного.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити