Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ

§ 37. Рідинні насоси

Запитання до вивченого

1. Поршневий рідинний насос та поршневий рідинний насос з повітряною камерою.

2. Поршневий рідніший насос складається із циліндра й поршня, що вільно рухається в циліндрі, щільно прилягаючи до його стінок. У нижній частіші циліндра й в поршні є клапани, які відкриваються тільки вгору. Якщо поршень рухається вгору, то вода під дією атмосферного тиску входить у трубу, піднімає нижній клапан і рухається за поршнем. Під час руху поршня вниз вода тисне на нижній клапан, і він при цьому закривається. Водночас під тиском води відкривається клапан усередині поршня, і вода переходить у простір над поршнем. Під час наступного руху поршня вгору разом з ним піднімається вода, що є над поршнем, і виливається у відвідну трубу. Одночасно за поршнем піднімається нова порція води, яка під час наступного опускання поршня буде вже над ним.

Такі процеси повторюватимуться, доки триватиме качання води. Поршневий рідинний насос із повітряною камерою працює за наступною схемою. Після того як воду набрано через всмоктувальний клапан в циліндр насоса, за допомогою ручки натискають на поршень. Під дією води закривається всмоктувальний клапан, водночас відкривається нагнітальний клапан, вода поступає в посудину з повітряною камерою і через трубу виходить назовні. Якщо ручку починають рухати вгору, закривається клапан і відкривається другий клапан — вода поступає в циліндр. Далі процеси повторюються доти, доки не накачали води стільки, скільки потрібно.

3. Густина ртуті в 13,6 рази більша, ніж густина води. Ртуть у трубці піднімається на висоту 760 мм. Тоді вода підніметься на висоту, що в 13,6 рази більша: вона становитиме 10336 мм. Отже, поршневими рідинними насосами можна качати воду лише з глибини до 10 м.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити