ФІЗИКА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника В. Г. Бар'яхтара - 2017 рік

РОЗДІЛ V. РУХ І ВЗАЄМОДІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ

§ 37. Реактивний рух. Фізичні основи ракетної техніки. Досягнення космонавтики

Контрольні запитання

1. Реактивний рух - це рух, що виникає внаслідок відділення з деякою швидкістю від тіла якоїсь його частини.

2. Якщо надути повітряну кульку і, не стягаючи її отвір ниткою, відпустити, то кулька почне рухатись, і рухатиметься доти, поки з отвору виривається повітря.

3. Нехай у момент старту все паливо ракети згоряє відразу. Оскільки до старту ракета перебуває у спокої, то закон збереження імпульсу після згоряння палива виглядав би так: де — імпульс оболонки ракети; — імпульс газу. Спроектувавши векторне рівняння на вісь OY, маємо: Якби паливо ракети згоряло миттєво, а руху ракети нічого не заважало, то швидкість, набрана ракетою, була б достатньою для того, щоб вивести ракету на орбіту Землі.

4. Одноступенева ракета не зможе залишити Землю. Це можливо тільки за допомогою багатоступеневих ракет: у таких ракетах ступені зі спорожнілими паливними резервуарами відкидаються в польоті (потім вони згоряють в атмосфері через тертя об повітря). При цьому маса ракети зменшується, відповідно збільшується швидкість її руху.

5. 12 квітня 1961 року ракета-носій «Восток» вивела на орбіту космічний корабель «Восток», на борту якого був перший у світі космонавт Ю. О. Гагарін. Цій політ був здійснений за ініціативою та під керівництвом видатного конструктора С. П. Корольова.

Вправа 37

1. Так, «сеґнерове колесо» можна вважати реактивним двигуном. Обертання «сеґнерова колеса» засноване на принципі реактивного руху. Рідина, що витікає з посудини конічної форми через сполучені з нею вигнуті трубки, обертає посудину убік, протилежний вигинам цих трубок.

2. Дано:

Розв'язання:

Сила віддачі зброї F = n ∙ m ∙ v, де n — кількість пострілів за секунду, тоді, враховуючи, що маємо:

Відповідь: F = 1 кН.

3. Дано:

Розв'язання:

Закон збереження імпульсу:

Проекція на вісь Оу: де М — маса ракети.

Швидкість руху ступеня після відділення від ракети — 900 м/c відносно ракети, тому v = v0 — v1,

— швидкість руху ступеня відносно Землі.

Тоді швидкість ракети:

Відповідь: v' = 2,7 км/c.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити