Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

  Населення Північної Америки. Далекі предки корінних жителів материка — індіанців — прийшли з Азії близько 40 тис. років тому. У пошуках нових мисливських угідь вони поступово зайняли весь материк і, розділившись на безліч громад, заклали основи своєрідної американо-індіанської цивілізації. Основна частина індіанського населення була зосереджена на гірських плато Кордильєр у південній частині материка, де сформувалися могутні держави ацтеків і майя. Вони займалися землеробством, мали розвинуте господарство і високу культуру.

  Як і в Південній Америці, прихід європейців мав для корінних народів трагічні наслідки. Спроби колонізаторів поневолити аборигенів, використовувати їхню працю у своєму господарстві не вдалися, і вони знищили більшість індіанців, а тих, хто залишився серед живих, відтіснили на найменш зручні для проживання території.

  І якщо до початку колонізації кількість індіанців становила близько 80-90 млн осіб, то два сторіч потому вона скоротилася до 15 млн осіб, а в наш час становить близько 1,6 млн осіб. На півночі материка й у Гренландії збереглися невеликі поселення ескімосів і алеутів, які з'явилися на материку пізніше індіанців і стали освоювати арктичні та субарктичні території. Усього їх нараховується близько 60 тис. осіб. Основну ж частину населення Північної Америки становлять нащадки переселенців із різних країн Європи: англійців, ірландців, іспанців, французів, німців.

  Три століття работоргівлі привели до того, що в Північній Америці опинилося багато мільйонів африканців. У деяких острівних країнах у Карибському морі вони згодом стали переважною частиною населення. Чимало людей переселяються до США і Канади і в наш час. У цих країнах Північної Америки проживають багато наших співвітчизників: українська діаспора тут нараховує більш як 1,6 млн осіб.

  Великий приплив переселенців у XVIII-XIX ст. і досить високі показники народжуваності забезпечили швидке зростання кількості населення на материку. Однак починаючи з другої половини ХХ ст. народжуваність стала знижуватися, у США і Канаді природний приріст становить приблизно 6-7 осіб на 1000 жителів у рік. Винятком є країни на півдні материка, де природний

приріст більш високий: 12-15 осіб на 1000 жителів за рік. Загальна кількість населення материка становить близько 507 млн осіб.

  Розміщення населення по території материка є нерівномірним і залежить насамперед від історії заселення материка та його природних умов.

  Північна Америка — один із найбільш урбанізованих регіонів світу. У містах проживає близько 3/4 його населення. На північноамериканському континенті розміщені найбільші міста світу: Мехіко (із передмістями близько 20 млн осіб), Нью-Йорк (16,6 млн), Лос-Анджелес (13,1 млн), Торонто (4,5 млн), Монреаль (3,4 млн).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.