Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 1

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ.

 

АТМОСФЕРА

 

Атмосферні опади

  Атмосферні опади — волога, що випадає з хмар або виділяється з повітря на поверхню Землі в твердому або рідкому стані.

  Кількість опадів, що випадають, залежить від вмісту в повітрі водяної пари. Для вимірювання кількості опадів застосовують опадомір — циліндр-опадозбірник, обгороджений футляром із розріджених планок для запобігання випаровуванню кількістю опадів визначається товщиною шару води в міліметрах.

  Для вимірювання товщини снігового покриву використовують снігомірну рійку. На географічних картах кількість опадів відображають ізогієтами — лініями, що з'єднують точки з однаковою кількістю опадів. До основних видів опадів відносять дощ, град, сніг, росу, туман, іній.

  Дощ, град, сніг — випадають з хмар. роса, туман та іній — виділяються з повітря. Однак існують загальні закономірності зонального розподілу опадів на Землі. Найбільша кількість опадів — 1000-2000 мм і навіть більше випадає в екваторіальних широтах, де розташована область низького тиску і панують висхідні рухи повітря. У тропічних широтах в областях підвищеного тиску з низхідними рухами повітря випадає мало опадів. У помірних широтах кількість опадів знову зростає, а в холодних поясах знижується.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.