Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 1

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ.

АТМОСФЕРА

Атмосферні опади

Атмосферні опади — волога, що випадає з хмар або виділяється з повітря на поверхню Землі в твердому або рідкому стані.

Кількість опадів, що випадають, залежить від вмісту в повітрі водяної пари. Для вимірювання кількості опадів застосовують опадомір — циліндр-опадозбірник, обгороджений футляром із розріджених планок для запобігання випаровуванню кількістю опадів визначається товщиною шару води в міліметрах.

Для вимірювання товщини снігового покриву використовують снігомірну рійку. На географічних картах кількість опадів відображають ізогієтами — лініями, що з'єднують точки з однаковою кількістю опадів. До основних видів опадів відносять дощ, град, сніг, росу, туман, іній.

Дощ, град, сніг — випадають з хмар. роса, туман та іній — виділяються з повітря. Однак існують загальні закономірності зонального розподілу опадів на Землі. Найбільша кількість опадів — 1000-2000 мм і навіть більше випадає в екваторіальних широтах, де розташована область низького тиску і панують висхідні рухи повітря. У тропічних широтах в областях підвищеного тиску з низхідними рухами повітря випадає мало опадів. У помірних широтах кількість опадів знову зростає, а в холодних поясах знижується.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити