Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 3

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

  Вивчення території України в давні часи. У багатьох древніх джерелах збереглися цінні відомості про природу, населення, господарство території, на якій розташована сучасна Україна.

  Давньогрецький історик Геродот (близько 484-425 рр. до н. е.) у праці «Скіфія» згадав про такі річки України, як Істр (Дунай), Борисфен (Дніпро), Гіпаніс (Південний Буг), зробив опис української Наддніпрянщини.

  У праці «Географія» давньогрецький географ та історик Страбон (64 р. до н. е. — 23 р. н. е.) наводить цікаві історико-географічні матеріали про розселення племен

Північного і Східного Причорномор'я, їх побут, господарство, культуру.

  Давньогрецький мандрівник, лікар, основоположник медичної географії Гіппократ (460-377 рр. до н. е.) описав свої враження від подорожі південною частиною сучасної України в праці «Про повітря, воду і місцевість».

  Вивчення території України в епоху Середньовіччя

  Цінні й цікаві матеріали історичної географії знайшли в Літописі Руському (Іпатіївському), що складається з «Повісті минулих літ», «київського літопису» і «Галицько-Волинського літопису». За часів Ярослава Мудрого у збірнику норм права, відомому під назвою «руська правда», було зафіксовано природоохоронні заходи щодо збереження рідкісних тварин, регламентування полювання.

  У ХІV-ХV поряд із розширенням використання території лісостепу розпочалося освоєння причорноморських степів. Особливо важлива роль належала Запорізькій Січі. козаки добре знали особливості режиму Нижнього Дніпра, Дніпровські пороги і плавні, побудову берегів Чорного моря і його течій та погодні умови півдня.

  Дослідження території України Новий час. Важливі історичні, етнографічні та географічні дані вміщує книга «Опис України» (1650 р.) французького інженера і картографа Ґійома Левассера де Боплана, який працював в Україні в 1630-1648 рр. У книзі подано характеристику Дніпра та інших річок, озер, клімату, флори і фауни України, включаючи Крим. Автор склав кілька оригінальних карт України в різних масштабах.

  Зі створенням першого вищого навчального закладу в Україні — Києво-Могилянської колегії (1632), пізніше академії (1701) — географію почали вивчати як предмет. Це сприяло початку наукових досліджень території України.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.