Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 3

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

  Для допитливих

Україна розташована у східноєвропейському часовому поясі. У зв'язку з тим що довжина її території із заходу на схід у градусному вимірі — 18°05' (за ширини одного часового поясу 15°), наша держава мала б розташовуватися у трьох часових поясах, але для зручності ведення господарства прийнято вважати, що вся територія України розташована в одному часовому поясі. З погляду місцевого часу різниця між крайньою західною і крайньою східною точками нашої країни складає приблизно 1 год 12 хв (1° — 4 хв).

Топографічні карти використовують для:

•    детального вивчення місцевості, орієнтування на ній;

•    проведення різних за призначенням точних вимірювань та розрахунків;

•    проектування трас доріг;

•    проведення геологічної розвідки;

•    попередніх розрахунків під час проектування споруд;

•    розв'язання задач науково-дослідного й прикладного характеру з використання ресурсів й економічного освоєння територій.

  Усі топографічні карти є основою для створення різних тематичних карт: геологічних, гідробіологічних, геоботанічних тощо.

Одну з перших карт території України склав у 1525 р. Паоло Джовіо. В «Большом Чертеже» були інші карти українських територій, що описані в «Книге Большому Чертежу» (1627).

Степан Львович Рудницький (1887-1937) — український географ, академік АН України з 1929 р. У 1902 р. закінчив Львівський університет, працював в університетах Львова, Кам'янець-Подільська, Праги, Харкова.  Голова Краєзнавчої комісії. Здійснив експедиції у різні райони України. Дослідник української географічної термінології. Наукова спадщина вченого становить понад 150 праць із фізичної географії, геоморфології, антропогеографії, історичної та політичної географії, картографії і краєзнавства. Його праці з географії України було перекладено німецькою, англійською і французькою мовами, що сприяло поширенню географічних знань про Україну в усьому світі. Фізичну географію С. Рудницький розглядав як комплекс наукових дисциплін про компоненти природи і процеси, які в них відбуваються. Автор та видавець шкільних підручників з географії України, багатьох карт України, наукових праць, присвячених питанням геоморфології та соціально-економічної географії, краєзнавства та землезнавства.

Петро Степанович Погребняк (1900-1976) — лісівник та ґрунтознавець, академік АНУ (з 1948). В 1924 р. закінчив Харківський сільськогосподарський інститут, працював в інститутах лісового та лісотехнічного профілю Харкова та Києва. Організатор і директор Інституту лісівництва (1945-1956). Наукові дослідження з проблем лісівництва, лісового ґрунтознавства, екології рослин та залісення. Один із фундаторів порівняльної фітоекології, основоположник учення про природну родючість лісових ґрунтів. Розробив ряд способів лісорозведення. Голова Українського товариства охорони природи (1950-1962). Протягом 1965-1976 р. він завідував відділом фізичної географії Сектора географії АН України. Важливе географічне значення мають його праці з лісового ґрунтознавства, типології лісів, екології, охорони природи та методики стаціонарних досліджень ландшафтів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.