Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 3

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

ЛАНДШАФТИ І ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ РАЙОНУВАННЯ

Українські Карпати. Українські Карпати знаходяться на заході України та становлять близько 6% її площі.

Українські Карпати — це єдиний природно-територіальний комплекс, до складу якого входять власне Карпати, Передкарпатська підвищена рівнина і Закарпатська низовина.

Карпати як гірська країна входять до альпійсько-гімалайського поясу складчастих гір. Вони порівняно молоді (альпійська складчастість). Формування Карпат ще продовжується, про що свідчать землетруси і повільні підняття окремих ділянок.

Українські Карпати є фізико-географічною провінцією Карпатської країни. Це середньовисотні гори з витягнутими з північного заходу на південний схід паралельними хребтами, складеними переважно осадовими породами — вапняками, глинистими сланцями, пісковиками. Вулканічний хребет Українських Карпат складений вулканічними породами і являє собою ланцюг згаслих вулканів. Північно-східні схили хребтів крутіші, ніж південно-західні. Тут розташовані родовища корисних копалин, таких, як нафта, природний газ, кам'яне вугілля, горючі сланці, озокерит (гірський віск), солі, мінеральні води. Знайдено свинець, цинк, марганець, боксити, графіт та ін. Є ознаки наявності золота.

Клімат у горах помірний, вологий, але значно прохолодніший, ніж у суміжних районах. Середня температура січня -12 °С, липня +13 °С. Кількість опадів більше 1500 мм, вони випадають переважно в червні — липні й узимку.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити