Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 3

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

ЛАНДШАФТИ І ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ РАЙОНУВАННЯ

  Українські Карпати. Українські Карпати знаходяться на заході України та становлять близько 6% її площі.

  Українські Карпати — це єдиний природно-територіальний комплекс, до складу якого входять власне Карпати,  Передкарпатська підвищена рівнина і Закарпатська низовина.

  Карпати як гірська країна входять до альпійсько-гімалайського поясу складчастих гір. Вони порівняно молоді (альпійська складчастість). Формування Карпат ще продовжується, про що свідчать землетруси і повільні підняття окремих ділянок.

  Українські Карпати є фізико-географічною провінцією Карпатської країни. Це середньовисотні гори з витягнутими з північного заходу на південний схід паралельними хребтами, складеними переважно осадовими породами — вапняками, глинистими сланцями, пісковиками. Вулканічний хребет Українських Карпат складений вулканічними породами і являє собою ланцюг згаслих вулканів. Північно-східні схили хребтів крутіші, ніж південно-західні. Тут розташовані родовища корисних копалин, таких, як нафта, природний газ, кам'яне вугілля, горючі сланці, озокерит (гірський віск), солі, мінеральні води. Знайдено свинець, цинк, марганець, боксити, графіт та ін. Є ознаки наявності золота.

  Клімат у горах помірний, вологий, але значно прохолодніший, ніж у суміжних районах. Середня температура січня -12 °С, липня +13 °С. Кількість опадів більше 1500 мм, вони випадають переважно в червні — липні й узимку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.