Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 1

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ.

 

АТМОСФЕРА

 

Кліматичні пояси

  Внаслідок взаємодії кламатотвірних чинників на земній кулі формується система кліматів у вигляді величезних широтних смуг — кліматичних поясів.

  Кліматичні пояси — це великі широтні ділянки земної поверхні з відносно однорідними ознаками клімату. На рівнинах кліматичні пояси розміщуються зонально, що пов'язане з поступовою зміною кута падіння сонячних променів та відповідно зміною кліматичних показників від екватора до полюсів. До них належать екваторіальний, два тропічні, два помірні, арктичний і антарктичний пояси. У межах перехідних кліматичних поясів зональні повітряні маси змінюються за сезонами, пересуваючись слідом за Сонцем із сусідніх поясів. До перехідних кліматичних поясів належать два субекваторіальних, два субтропічних, субарктичний і субантарктичний.

  У межах кліматичних поясів виділяють кліматичні області з різними типами кліматів: материкові та океанічний; типи кліматів західних і східних узбереж материків, пов'язані з неоднаковими умовами циркуляції атмосфери і з морськими течіями; області високогірного клімату.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити