Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 1

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ.

 

АТМОСФЕРА

 

Кліматичні пояси

  Внаслідок взаємодії кламатотвірних чинників на земній кулі формується система кліматів у вигляді величезних широтних смуг — кліматичних поясів.

  Кліматичні пояси — це великі широтні ділянки земної поверхні з відносно однорідними ознаками клімату. На рівнинах кліматичні пояси розміщуються зонально, що пов'язане з поступовою зміною кута падіння сонячних променів та відповідно зміною кліматичних показників від екватора до полюсів. До них належать екваторіальний, два тропічні, два помірні, арктичний і антарктичний пояси. У межах перехідних кліматичних поясів зональні повітряні маси змінюються за сезонами, пересуваючись слідом за Сонцем із сусідніх поясів. До перехідних кліматичних поясів належать два субекваторіальних, два субтропічних, субарктичний і субантарктичний.

  У межах кліматичних поясів виділяють кліматичні області з різними типами кліматів: материкові та океанічний; типи кліматів західних і східних узбереж материків, пов'язані з неоднаковими умовами циркуляції атмосфери і з морськими течіями; області високогірного клімату.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.