Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 3

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

ЛАНДШАФТИ І ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ РАЙОНУВАННЯ

  Чорне море. Чорне море — внутрішнє море Атлантичного океану, омиває береги України, Росії, Грузії, Румунії, Болгарії, Туреччини. Площа — 422 тис. км2, довжина між західною і східною точками — близько 1167 км, між північною і південною — 624 км. Найбільший півострів — Кримський, найбільші затоки (біля берегів України) — Каркінітська, Каламітська, Феодосійська, Джарилгацька. Біля берегів України найбільший острів — Зміїний.   Середня глибина — 1271 м, максимальна — 2245 м. Береги Чорного моря розчленовані мало, найчастіше гористі, стрімчасті, але в межах континентальної частини України вони положисті.

  У межах України в Чорне море впадають великі ріки: Дунай, Дністер, Південний Буг, Дніпро.

  Більша частина моря розташована в субтропічному поясі. Зима тепла і волога. Температура повітря в січні над акваторією Чорного моря — -1...+8 °С, температура поверхневих вод +8°...9 °С, крім північно-західних і північно-східних частин, де в суворі зими море замерзає. Літо спекотне й сухе. Температура повітря +22...25 °С, поверхневих вод         Н24...26 °С. Середня кількість опадів зростає із заходу на схід від 200-600 до 2000 мм і більше. Середня солоність — 21,8%.

  Води Чорного моря на глибинах більше 50-100 м насичені сірководнем, що негативно впливає на його органічне життя.

  У Чорному морі нараховують понад 300 видів водоростей і понад 180 видів риб, що живуть переважно у верхньому шарі (над сірководневою зоною). Промислове значення мають хамса, ставрида, кефаль, камбала, скумбрія, водорості і безхребетні (мідії, креветки, устриці). Щорічно море дає до 300 тис. тонн біологічних ресурсів. Розвідано промислові запаси природного газу і нафти. Лікувальне значення мають грязі чорноморських лиманів. Чорне море має ряд бухт, зручних для стоянки кораблів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.