Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 1

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ.

 

АТМОСФЕРА

 

  Для допитливих

«Полюс спеки» нашої планети знаходиться поблизу лівійського міста тріполі. там термометр показав у затінку +57,8 °С! Це абсолютний рекорд температури суходолу. Майже досягає цього показника температура в північноамериканській Долині Смерті, де було зафіксовано + 57 °С.

  «Полюс холоду» міститься в центральній частині Антарктиди на відстані 1260 км від берега на вершині льодового купола заввишки 3488 м над рівнем океану. Поблизу станції «Восток» 21 липня 1983 року тут було зафіксовано найнижчу температуру планети — -89,2 °С.

  «Полюс вітрів» Землі знаходиться на берегах Землі Аделі в Антарктиді. Швидкість вітру тут перевищує 100 км на годину, а в окремі періоди — навіть сягає 320 км/год.

Тропічні циклони — урагани — являють собою жахливу бурю, що супроводжується сильними вітрами та зливами. Вони сягають 800 км у ширину. Ураганні вітри та хмари рухаються з усіх боків по спіралі до центра циклону, який дістав назву «око бурі». Ця область діаметром 25 км є безхмарною зоною затишшя, оточеною з усіх боків стіною густих хмар, з яких виливаються потоки дощу. Урагани характерні для Атлантики. У Тихому та Індійському океанах урагани називаються відповідно тайфунами та тропічними циклонами.

  «Наймокріше» місце земної кулі — Черрапунджа — невеличке індійське селище у південному передгір'ї Гімалаїв. Тут щороку в середньому випадає понад 12 тис. мм опадів. Понад 10 млн цебер на кожний гектар! У «рекордний» 1947 рік кількість опадів тут становила 24 326 мм!

  «Полюс посушливості», радше за все, перебуває в Чілійській пустелі Атакама, що простягається вздовж західного узбережжя Південної Америки. Дощів там узагалі не буває. Кількість опадів вимірюється десятими частками міліметра — у вигляді ранкових туманів. За останніми даними посуха триває тут уже понад чотири століття!

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.