Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 4

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

  Національний склад населення України. Національний склад населення — розподіл населення певної території за національностями.

  В Україні живуть і працюють представники понад 100 національностей. Більша частина населення — українці (77,8%>), корінне населення країни. У всіх областях (окрім АР Крим) вони становлять більшість населення, хоча їхня питома вага найбільша в Центральній Наддніпрянщині і західних областях (90-96%). Найменше українців — у Донбасі, Одеській обл. (близько 55%) і АР Крим (усього 26%).

  В Україні також живуть представники інших національностей, серед яких 17,3% — росіяни. Найбільша їхня частка в Автономній Республіці Крим, Луганській, Донецькій, Харківській і Запорізькій областях.

  Третьою за величиною національною групою є євреї (0,8%). Вони живуть переважно в містах.

  В Україні проживають також білоруси (0,7%), молдавани (0,5%), поляки (0,5%), болгари, угорці, греки та ін.   Білоруси живуть у прикордонних з Білоруссю областях, Донбасі і Києві, молдавани — у Чернівецькій і Одеській областях, поляки — у Житомирській і Хмельницькій областях, угорці — переважно в Закарпатті.

  До корінних жителів України належать і кримські татари, примусово виселені з рідної землі в 1944 р. Триває процес повернення їх на батьківщину.

  До областей з різноманітним національним складом належать Одеська, Закарпатська, Чернівецька.

  Конституція України гарантує рівні права для всіх громадян України.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити