Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 4

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ. ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНИ

 

Паливно-енергетичний комплекс.   Металургія.

  Для допитливих

Атомна енергетика заслужено посідає одне з провідних місць в економіці України. Сьогодні на українських АЕС є 15 енергоблоків. Галузь забезпечує роботою понад 37 тис. осіб. Протягом останніх років атомні електростанції виробляли близько 48% електроенергії країни, маючи лише 22,7% впроваджених потужностей. Причому частка виробництва електроенергії на АЕС і в структурі енергоринку щорічно залишається стабільно високою.

  В Україні нараховується близько 350 підприємств чорної металургії: це гірничо-збагачувальні комбінати, коксохімічні заводи, підприємства з виробництва чорних металів, трубні заводи. Галузь включає чотири десятки домен і 14 меткомбінатів з потужностями, достатніми для вироблення близько 50 млн т сталі. 95% сталі виплавляється в мартенах і конверторах. Повсюдний перехід на електроплавильні й електроіндукційні печі вимагає колосальних капіталовкладень — не менш як 30 млрд дол.

  Для України чорна металургія є найважливішою галуззю промисловості й посідає перше місце за обсягами виробленої продукції в грошовому вираженні. Продаж чорних металів і виробів з них дає понад 43% загальних валютних надходжень. На підприємствах галузі створюється чверть ВВП України, хоча зайнято на них менш ніж 10% працездатного населення.

За виробництвом труб Україна посідає четверте місце у світі. Найважливіші підприємства: Харцизький, Макіївський, Нікопольський, Новомосковський, Ніжньодніпровський і Луганський трубні заводи, трубопрокатний завод ім. К. Лібкнехта. Найбільший виробник труб — «Харцизький трубний завод» (Харцизьк, Донецька область). Виробнича потужність підприємства становить 1,5 млн тонн труб на рік.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.