Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 4

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

МАШИНОБУДУВАННЯ. ХІМІЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ. ЛІСОВА І ДЕРЕВООБРОБНА ПРОМИСЛОВІСТЬ. ПРОМИСЛОВІСТЬ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ. ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ. ХАРЧОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ. СОЦІАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА

Для допитливих

- Найбільшими підприємствами важкого машинобудування України є: Новокраматорський машинобудівний завод, ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь), ВАТ «Турбоатом» (Харків), Сумське НВО ім. Фрунзе, ВАТ «Дніпроважмаш». Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ) — найбільший в Україні виробник унікального високопродуктивного прокатного, металургійного, ковальсько-пресового, гідротехнічного, гірничорудного, підйомно-транспортного і спеціалізованого устаткування. Виготовлені тут машини й устаткування працюють більш ніж у 50 країнах світу.

- Харківське відкрите акціонерне товариство «Турбоатом» виробляє турбіни для електростанцій різного типу, а за обсягами постачань турбін для АЕС посідає четверте місце у світі. Турбінами, що виготовлені в Харкові, оснащені АЕС «Ловіїса» у Фінляндії і «Пакш» в Угорщині, які входять до десятки найкращих атомних електростанцій світу.

- Головним виробником легкових автомобілів залишається «АвтоЗАЗ-Daewoo». Поряд з автомобілями корейської марки й «Тавріями» на підприємстві почалася зборка «Опель-Астри». Сучасний завод європейського рівня з великовузлового складання автомобілів «Шкода» (концерн «Volkswagen») побудовано в Закарпатті (проект «Єврокар»). На Луцькому заводі складають більш ніж 3 тисячі різних автомобілів моделей ВАЗа. Інше складальне підприємство АвтоВАЗа — завод «Анто-Рус» — створено в Херсоні. АвтоВАЗ і українська група «Укрпромінвест» уклали угоду, що передбачає складання десятих моделей ВАЗа у м. Черкаси. У Черкасах розташувалося і виробництво автобусів з використанням дизельних двигунів японської компанії «Isuzu Motors Limited» («Автобусний завод «Богдан»).

- На ВАТ «Хартрон» (Харків) створюють системи керування, що використовуються для виведення на навколоземну орбіту космічних апаратів, а також для забезпечення їх успішного функціонування. Підприємство є єдиною у світі фірмою, здатною розв'язувати задачі автоматичного стикування в космосі важких космічних об'єктів вагою до 20 тонн. У рамках спільного проекту з КБ «Південне» та італійською фірмою «Фіат-Авіо» ВАТ «Хартрон» створює уніфіковану систему керування для ряду ракет-носіїв космічного ракетного комплексу «Циклон-4».

- Монопольним виробником газетного паперу і найбільшим виробником друкованого паперу, а також картону і картонної тари є Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат (ЖЦПК, Львівська обл.), який разом з Ізмаїльським целюлозно-картонним комбінатом входить до складу концерну «Основа». Комбінат орієнтується на збільшення випуску високих марок гофрокартону з метою задоволення потреб в якісній продукції таких великих замовників, як «Світоч», «Торчин-продукт», «Житомирські ласощі», виробляє не вибілену целюлозу.

- ВАТ «Дніпропетровська паперова фабрика» є єдиним виробником офсетного паперу в Україні, а також виготовляє папір обгортковий, для гофрирування, картон. На підприємстві встановлено автоматизовану лінію «Bielomatik» для виробництва паперу форматів А3, А4 із густинами 45, 60, 65, 70, 80 г/м2. ВАТ «Дніпропетровська паперова фабрика» є одним з найбільших виробників зошитів.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити