Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 5

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ СВІТУ. ІСТОРИКО-ГЕОГРАФІЧНІ РЕГІОНИ. ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ. НАСЕЛЕННЯ СВІТУ.

Мовний і етнічний склад населення. На Землі проживають представники чотирьох основних рас: європеоїдної (42,9% загальної кількості населення планети), монголоїдної (азіатська і американська гілки — 19,1%), екваторіальної (7%) і австралоїдної (0,003%). Інші 31% припадають на людей змішаних рас, чиїми предками були представники різних рас.

Етнічний склад населення планети набагато різноманітніший: на Землі мешкає (за різними критеріями підрахунку) 3-4 тисячі народів і народностей. Народи і народності об'єднують за принципом мовної близькості в групи, групи — в гілки, гілки — в сім'ї, а сім'ї — в мовні союзи, найбільшу одиницю об'єднання. Це об'єднання дуже важливе, оскільки у світі нараховується від 2,5 до 5 тис. мов — точну кількість визначити неможливо внаслідок розмитості меж між мовою і діалектом, говором тощо. Найбільшими мовними сім'ями є китайсько-тібетська, семіто-хамітська, алтайська, уральська і індоєвропейська (найбільша — понад 2,5 млрд чол.). Найбільш поширеними мовами світу є китайська, англійська, гінді, іспанська, російська, індонезійська, арабська, бенгальська, португальська.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити