Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 1

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ.

 

ГІДРОСФЕРА

 

  Льодовики

  Льодовик — природне скупчення льоду атмосферного походження на суші.

  В льодовиках зосереджена найбільша кількість прісної води нашої планети, в них міститься близько 70% запасів прісної води Землі. Льодовики займають близько 11% площі суходолу. Загальна площа сучасних льодовиків сягає близько 16,3 млн км2. Вивченням льодовиків займається наука гляціологія.

  Льодовики утворюються там, де протягом року снігу випадає більше, ніж встигає його розтанути, тобто вище від снігової лінії. Снігова лінія — це умовна межа, вище від якої температура повітря є нижчою за 0 °С та  відбувається накопичення снігового покриву. За районами утворення розрізняють гірські та покривні льодовики.   Гірські утворюються на вершинах та схилах гір, гірських долинах. Найбільші гірські льодовики знаходяться в Гімалаях, на Памірі, Тянь-Шані. Покривні (материкові) льодовики поширені на материках, мають велику потужність. Льодовики є на всіх континентах, крім Австралії. На Антарктику припадає 84% усієї площі зледеніння Землі, на острови Арктики з Гренландією — 12,5%.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.