Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 5

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

ВЗАЄМОДІЯ СУСПІЛЬСТВА І ПРИРОДИ. СВІТОВІ ПРИРОДНІ РЕСУРСИ. СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО. ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА.

Проблема тероризму й боротьби зі злочинністю.

Під тероризмом розуміють замах на життя або вбивство видатних державних діячів та інших громадян тієї або іншої країни, захоплення заручників, напад на дипломатичні представництва, захоплення й викрадення корабля або літака для досягнення мети невеликої групи осіб.

Центрами тероризму часто називають окремі країни Південно-Західної Азії. Однак тероризм не має національності або релігійної приналежності. В основі його появи лежить недосконалість існуючих механізмів розв'язання різного роду суперечливих питань і протиріч, характерних для сучасного світу. Боротьба з тероризмом і злочинністю лежить у площині подальшого розвитку людської цивілізації, у подоланні економічної відсталості.

Проблема боротьби з хворобами століття, інші глобальні проблеми людства. Найчастіше сучасні люди вмирають від серцево-судинних захворювань. Це трапляється від частого використання транспортних засобів, нерозумного споживання деяких продуктів харчування. Погіршують становище також шкідливі звички — алкоголізм, тютюнопаління й наркоманія.

До найнебезпечніших хвороб століття також відносять рак і СНІД. Особливу тривогу викликає швидке поширення синдрому набутого імунодефіциту. Учені поки не знайшли ліків від СНІДу, цю хворобу можна тільки трохи призупинити. Кількість інфікованих швидко зростає, особливо

це характерно для низки країн Африки та Азії, які розвиваються. Найбільш критична ситуація склалася в Південній Африці, Зімбабве, Замбії, Нігерії, Ефіопії, Уганді, Кенії, де кількість носіїв вірусу складає сотні тисяч осіб і продовжує зростати.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити