Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 5

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

ВЗАЄМОДІЯ СУСПІЛЬСТВА І ПРИРОДИ. СВІТОВІ ПРИРОДНІ РЕСУРСИ. СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО. ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА.

Для допитливих

- На думку вчених, у майбутньому найбільші зони видобутку корисних копалин перемістяться в акваторію Світового океану. Геологи виявили у Світовому океані 180 нафтогазоносних басейнів, найбільші з яких знаходяться в Північному морі, Перській, Венесуельській (Маракайбо) і Мексиканській затоках. Поклади кам'яного вугілля на морському дні розробляються біля узбережжя Великої Британії, Японії, Канади, Чілі та інших країн; залізної руди — біля берегів Канади, Франції, Фінляндії, Швеції. Руди видобуваються землесосними приладами, іноді просто екскаваторами, причому під час розробки добувають такі рідкісні метали, як титан, цирконій, торій тощо.

- За сучасного рівня споживання паливних ресурсів вистачить: нафти — на 41 рік, природного газу — на 67 років, вугілля — на 270 років.

- За прогнозами вчених, частка ядерної енергії у виробництві електроенергії у найближчій перспективі зростатиме і досягне 20%. У трьох країнах світу на АЕС виробляють понад половину всієї електроенергії: у Литві (78%), Франції (77%), Бельгії (57%).

- Рекордсменом за виробництвом електроенергії на душу населення є Норвегія — 28 000 кВт*год. Це єдина економічно розвинена держава, яка 99,5% своїх потреб в електроенергії задовольняє за рахунок ГЕС.

- На особливу увагу заслуговують підходи та динаміка розвитку автомобілебудування в Китаї. До початку реформ у 1978 р. загальний обсяг автовиробництва в країні становив лише 149 тис. автомобілів (переважно вантажівок), а у 2004 р. тут вироблено вже 5 млн 70,6 тис автомобілів. Зростання виробництва в 2004 р. становило 14%, а обсяг продажу збільшився на 15,5%. Найбільш популярними в Піднебесній є легкові седани. Понад 70% автомобілів, вироблених у Китаї, припадає на спільні підприємства (СП) з рівною пайовою участю держави та іноземних автомобільних компаній. Уряд Китаю вимагає, щоб автомобілі складалися з комплектуючих місцевого виробництва не менш ніж на 40%. Поступово цей показник збільшується до 80%. тому автомобільні СП, що працюють у Китаї, упродовж кількох років майже всі комплектуючі, за винятком двигунів та кількох інших ключових компонентів, виробляють на місцевих підприємствах.

- За кількістю туристів, що відвідують щорічно країну, лідерами є Франція, Іспанія, США, Китай, Італія, Велика Британія, Мексика, Німеччина, Австрія. Найбільші доходи від індустрії туризму отримують США, Іспанія, Франція, Італія, Велика Британія, Китай, Німеччина, Туреччина.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити