Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 5

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

КРАЇНИ ЄВРОПИ

Для допитливих

- Німці завжди надавали великого значення освіті: саме Німеччина однією з перших запровадила єдину державну систему освіти. Середня й вища освіта в Німеччині представлені в основному державними установами і є безкоштовними.

- У Німеччині полюбляють спорт, на розвиток якого уряд виділяє значні субсидії. Багато жителів є членами спортивних клубів, які підготували видатних спортсменів. Серед них найвідомішими є Міхаель Шумахер — багаторазовий чемпіон світу в змаганнях «Формула-1», Борис Беккер, Штефі Граф — зірки німецького й світового тенісу 80-90-х рр. ХХ ст.

Найпопулярнішим видом спорту в країні є футбол. Німецька збірна з футболу тричі ставала чемпіоном світу. Крім футболу популярними є подорожі пішки й різні види туризму.

- В усьому світі відомий «англійський стиль життя». Прихильність британців до традицій проявляється не тільки в політиці (дві основні партії — лейбористи й консерватори, повага до королівської родини), але й у повсякденному житті, наприклад: своя система мір і ваги, лівосторонній рух, традиції в харчуванні (вівсянка й чай із молоком на сніданок), старомодні кеби й омнібуси на вулицях Лондона. У Великій Британії більше, ніж у будь-якій європейській країні, збереглася пошана до усталених традицій, побуту, звичок. Так, кожне англійське містечко має свої традиційні свята: перегони з млинцями (місто Олні), катання сирів (місто Челтнем), змагання метальників цегли і качалок (місто Страуд).

- У Великій Британії велике значення надається освіті. У всіх державних школах навчання безкоштовне, також держава безкоштовно забезпечує учнів книгами, а школи — обладнанням.

Найстаріші та найвідоміші університети країни — Оксфордський і Кембриджський. Оксфордський університет було засновано у XII ст. Студенти виховуються в дусі консерватизму й релігійності. кембриджський університет виник у XIII ст. і до сьогодні зберігає риси середньовіччя. Він славиться численними досягненнями в галузі математичних і природничих наук. Обидва університети мають музеї, у яких зберігаються унікальні колекції з археології, етнографії, геології, зоології та інших напрямів, бібліотеки з півторамільйонними книжковими сховищами.

- Репутація сучасного британця передбачає обов'язковий інтерес до спорту. Найпопулярніший вид спорту в Сполученому Королівстві — футбол. Історія футболу в Англії сповнена драматичних несподіванок. Гру з м'ячем на острів занесли римські легіонери. У 1314 р. король Едуард II видав указ, який забороняв «біснування з м'ячем». І тільки в 1603 р. королева Єлизавета I «повернула» англійцям їхню улюблену забавку. 26 жовтня 1863 року в лондонському пабі «Фріментаверн» зібралися капітани й керівники команд, які спробували виробити єдині правила гри у футбол. Думки розділилися: одні пропонували грати тільки ногами, а інші руками. Так відбувся розподіл на футбол і регбі. У 1871 р. розпочався перший футбольний турнір — кубок Англії, який поклав початок міжнародним кубковим турнірам із футболу.

- Франція небезпідставно претендує на звання «законодавиці світової моди». Уже більше ніж два століття французькі кутюр'є створюють світові шедеври костюма. Багато предметів сучасного гардероба, які здаються нам зовсім природними, придумала Коко Шанель: сумочку через плече, металеву біжутерію, ланцюжки, «маленьке чорне плаття», жіночий светр, костюми з твіду і джерсі. Шанель — це не тільки ім'я або назва парфумів, це стиль життя, який наслідують справжні француженки. Творчість Коко Шанель поклала початок новому виду мистецтва — високій моді.

- Витрати на освіту є однією з найбільших статей у бюджеті Франції. Діти починають навчання в початковій школі з п'яти років, де навчаються 6 років. У Франції існують як державні школи, де навчання безкоштовне, так і приватні, найчастіше католицькі, школи. Наступний щабель навчання — середня школа або ліцей, де навчаються 6-7 років.

У країні близько 3000 навчальних закладів, із них 90 — університети. У Великому Парижі 13 університетів, найстарішим із яких є Сорбонна (заснований у 1257 р.). Під час вступу до вищої школи абітурієнти проходять дуже жорсткий відбір. Як правило, для вступу однієї ліцейської підготовки недостатньо, потрібно серйозно готуватися ще кілька років самостійно або з викладачем, що коштує недешево.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити