Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 5

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

 

КРАЇНИ АЗІЇ

  Для допитливих

Індія подарувала світу не тільки численні пам'ятки

архітектури й літератури, але також винаходи,

що стали надбанням усього світу. Саме тут уперше з'явилися шахи. їхня найдавніша форма — військова гра «чатуранга» — виникла в перші століття нашої ери. В Індії чатурангою називався лад війська, що включав бойові колісниці, слонів, кінноту й піших воїнів. Гра символізувала битву за участю чотирьох родів військ, якими керував проводир (раджа). Із неї народилася гра шатранг (чатранг) — тут уже боролися два табори, і вперше з'явилася фігура радника короля — «ферзя».

Японія — батьківщина класичного, найконсервативнішого театру у світі — кабукі. До його трупи входять тільки чоловіки, причому акторське амплуа оннагато, або «пан жінка», цінується дуже високо. Виняткове значення в кабукі надається костюмам: це ледве не друга за важливістю складова сценічної дії. І звичайно ж, центральне місце серед ошатних одягів посідає кімоно. Не дивно, що в широкому сенсі це слово означає «одяг», а точніше — національний одяг.

Із Японії до багатьох країн прийшло традиційне мистецтво аранжування квітів — ікебана. Дослівно це слово означає «квіти, які живуть». Частий елемент ікебани — хризантеми, оскільки ці квіти є символом Японії.

Китайці подарували світу чимало винаходів, серед яких компас, сейсмограф, прилад для вимірювання відстаней, порох, папір і паперові гроші. Всесвітньої популярності набула вишукана китайська порцеляна. Країна є батьківщиною шовківництва: ця галузь існує вже чотири тисячоліття.

  Основою культури китайців є конфуціанство. Учення регламентує взаємини між людьми, виховання й навчання, у ньому сформовано правила поведінки й моралі. Засновник учення — давньокитайський мислитель Конфуцій.

  Основні положення конфуціанства такі: взаємини в родині й суспільстві мають ґрунтуватися на повазі до старших, на слухняності й суворому дотриманні певних норм; кожна людина має посісти своє місце в суспільстві відповідно до своїх здібностей; обов'язковим є дотримання культу предків; людині необхідно все життя вчитися й удосконалюватися. Сьогодні вважається загальновизнаним, що слухняність, віра в правоту старших за віком і положенням у суспільстві, звичка підкоряти особисті інтереси суспільним зіграли вирішальну роль в адаптації людей до змін, які спричинила економічна реформа останніх десятиліть.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.