Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

ОКЕАНИ

 

Тихий океан

  Органічний світ. Тихий океан надзвичайно багатий на живі організми, загальна кількість яких становить понад 50% усього живого, що є у Світовому океані. Це пояснюється його значними розмірами, різноманіттям природних умов і тривалою геологічною історією. У зміні флори і фауни океану добре виражена зональність. Серед усіх представників органічного світу океану найбільша частка припадає на дрібні організми — планктон. Він представлений переважно одноклітинними водоростями (понад 1,3 тис. видів) та дрібними рачками. Особливо великою є кількість планктонних водоростей і зоопланктону в субарктичній та помірній зонах до широти 35° пн. ш. Тут відбувається активне перемішування океанічних вод, що

сприяє їх збагаченню поживними речовинами. Іншими районами концентрації планктону є східно-екваторіальні та антарктичні широти. Оскільки планктон є кормовою базою для багатьох живих організмів, в їх розподілі існує та сама закономірність.

  Дно Тихого океану вкривають близько 4 тис. видів водоростей і 29 видів морської трави. У холодних і помірних водах інтенсивно розвиваються бурі водорості, особливо з групи Ламінарієві. Ці великі морські водорості людина вживає як їжу і використовує на корм худобі. У Південній півкулі росте макроцистис — гігант світу водоростей, який сягає 200 м у довжину. У тропіках поширені фукусові великі зелені й особливо вапнякові червоні водорості з родини Коралінові. Разом із кораловими поліпами вони утворюють коралові рифи, яких дуже багато на мілководді в екваторіальних і тропічних широтах океану. Уздовж східного берега Австралії на 2 тис. км простягається найбільше у світі утворення коралових поліпів — Великий Бар'єрний риф. У рифах знаходять притулок безліч видів риб, морські черепахи, молюски, голотурії, морські коники. Серед рифів плавають скати Манта, а поблизу курсують акули-няньки.

  Із глибиною через великий тиск, зниження температури та зменшення кількості світла видовий склад тварин в океані зменшується. Так, на глибині 8,5 км живуть лише близько 45 видів тварин.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.