Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

ОКЕАНИ

 

Атлантичний океан

  Географічне положення, розміри, характер берегової лінії. Атлантичний океан — другий за розмірами водний басейн нашої планети. Він займає приблизно п'яту частину поверхні Землі. Порівняно з іншими океанами   Атлантичний океан надзвичайно витягнутий із півночі на південь за відносно невеликих відстаней між східним і західним узбережжями. Від Північного полярного кола до берегів Антарктиди Атлантичний океан простягається на 16 тис. км. У північній та південній частинах океан розширюється, а в екваторіальних широтах звужується до 2,9 тис. км. Більша частина океану розташована в Західній півкулі, в центральній частині океан перетинається екватором, а в східній — нульовим меридіаном. Атлантичний океан обмежений берегами Північної та Південної Америки, Євразії, Африки та Антарктиди.

  Берегова лінія океану сильно порізана в Північній півкулі, особливо на сході: тут розташовано багато внутрішніх морів. На американському узбережжі Атлантичний океан заглиблюється в материк, утворюючи затоки Св. Лаврентія та Мексиканську. Третя велика затока — Біскайська — розташована біля берегів Європи, четверта — Гвінейська — обмежена берегами Африки. На відміну від Тихого океану в Атлантичному значно менше островів. Більшість із них розташовані поблизу материків і мають материкове походження. На півдні Атлантичний океан широкими водними просторами з'єднується з Тихим та Індійським океанами, на півночі — з Північним Льодовитим.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.