Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ОКЕАНИ

Атлантичний океан

Географічне положення, розміри, характер берегової лінії. Атлантичний океан — другий за розмірами водний басейн нашої планети. Він займає приблизно п'яту частину поверхні Землі. Порівняно з іншими океанами Атлантичний океан надзвичайно витягнутий із півночі на південь за відносно невеликих відстаней між східним і західним узбережжями. Від Північного полярного кола до берегів Антарктиди Атлантичний океан простягається на 16 тис. км. У північній та південній частинах океан розширюється, а в екваторіальних широтах звужується до 2,9 тис. км. Більша частина океану розташована в Західній півкулі, в центральній частині океан перетинається екватором, а в східній — нульовим меридіаном. Атлантичний океан обмежений берегами Північної та Південної Америки, Євразії, Африки та Антарктиди.

Берегова лінія океану сильно порізана в Північній півкулі, особливо на сході: тут розташовано багато внутрішніх морів. На американському узбережжі Атлантичний океан заглиблюється в материк, утворюючи затоки Св. Лаврентія та Мексиканську. Третя велика затока — Біскайська — розташована біля берегів Європи, четверта — Гвінейська — обмежена берегами Африки. На відміну від Тихого океану в Атлантичному значно менше островів. Більшість із них розташовані поблизу материків і мають материкове походження. На півдні Атлантичний океан широкими водними просторами з'єднується з Тихим та Індійським океанами, на півночі — з Північним Льодовитим.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити