Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ОКЕАНИ

Атлантичний океан

Використання природних ресурсів. Атлантичний океан посідає перше місце серед океанів за ступенем господарського освоєння. Із давніх часів біологічні ресурси океану інтенсивно використовуються. Він дає 20% світового вилову риби та морепродуктів.

Шельфові зони Атлантики багаті на родовища корисних копалин. У Північному та Карибському морях і Мексиканській затоці видобувають природний газ, поблизу тропічних берегів Північної Африки розробляють родовища фосфоритів, солей. Із пісків узбережжя Балтійського моря видобувають янтар.

У мулових наносах давніх і сучасних річок поблизу берегів Британських островів знайдено родовища олова, а біля берегів Південної Африки — алмазів. На більших глибинах океану зосереджені запаси залізо-марганцевих конкрецій.

У посушливих прибережних районах працюють опріснювальні установки. Енергія припливу вод океану використовується в роботі електростанцій. Першу таку електростанцію було побудовано в гирлі річки Ранс на північному заході Франції.

Від часів Х. Колумба між Європою, Африкою та Америкою через Атлантичний океан пролягають численні водні й повітряні шляхи. Через Атлантику здійснюється понад 50% усіх морських перевезень.

Щороку туристи з усього світу відвідують атлантичні курорти. У європейців найбільш популярними вважаються курорти Середземного та Чорного морів, Канарські острови. Громадяни України полюбляють відпочивати на південному березі Криму та узбережжі Азовського моря.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити