Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ОКЕАНИ

Атлантичний океан

Використання природних ресурсів. Атлантичний океан посідає перше місце серед океанів за ступенем господарського освоєння. Із давніх часів біологічні ресурси океану інтенсивно використовуються. Він дає 20% світового вилову риби та морепродуктів.

Шельфові зони Атлантики багаті на родовища корисних копалин. У Північному та Карибському морях і Мексиканській затоці видобувають природний газ, поблизу тропічних берегів Північної Африки розробляють родовища фосфоритів, солей. Із пісків узбережжя Балтійського моря видобувають янтар.

У мулових наносах давніх і сучасних річок поблизу берегів Британських островів знайдено родовища олова, а біля берегів Південної Африки — алмазів. На більших глибинах океану зосереджені запаси залізо-марганцевих конкрецій.

У посушливих прибережних районах працюють опріснювальні установки. Енергія припливу вод океану використовується в роботі електростанцій. Першу таку електростанцію було побудовано в гирлі річки Ранс на північному заході Франції.

Від часів Х. Колумба між Європою, Африкою та Америкою через Атлантичний океан пролягають численні водні й повітряні шляхи. Через Атлантику здійснюється понад 50% усіх морських перевезень.

Щороку туристи з усього світу відвідують атлантичні курорти. У європейців найбільш популярними вважаються курорти Середземного та Чорного морів, Канарські острови. Громадяни України полюбляють відпочивати на південному березі Криму та узбережжі Азовського моря.Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити