Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ОКЕАНИ

Індійський океан

Географічне положення, розміри, характер берегової лінії. Індійський океан — третій за розмірами басейн Світового океану, знаходиться в Східній та в Південній півкулях між берегами Африки, Євразії, Австралії та Антарктиди. У найширшому місці уздовж паралелі 10° пд. ш. океан простягається із заходу на схід на 11,9 тис. км, а з півночі на південь уздовж меридіану 60° сх. д. — на 10,2 тис. км. У Північній півкулі океан повністю лежить у жаркому тепловому поясі; окрім того, це єдиний океан, який не має прямого зв'язку з Північним Льодовитим океаном. Це створює характерні ознаки, які вирізняють Індійський океан з-поміж інших. На південному заході Індійський океан широким водним простором з'єднується з Атлантичним океаном, на південному сході — з Тихим.

Через слабке розчленування узбережжя в Індійському океані мало морів і заток.

В Індійському океані розташовано кілька великих островів, у тому числі Мадагаскар, Суматра і Шрі-Ланка, та величезна кількість дрібних острівців вулканічного походження, оточених коралами.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити