Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

ОКЕАНИ

 

Індійський океан

  Географічне положення, розміри, характер берегової лінії. Індійський океан — третій за розмірами басейн Світового океану, знаходиться в Східній та в Південній півкулях між берегами Африки, Євразії, Австралії та Антарктиди. У найширшому місці уздовж паралелі 10° пд. ш. океан простягається із заходу на схід на 11,9 тис. км, а з півночі на південь уздовж меридіану 60° сх. д. — на 10,2 тис. км. У Північній півкулі океан повністю лежить у жаркому тепловому поясі; окрім того, це єдиний океан, який не має прямого зв'язку з Північним Льодовитим океаном. Це створює характерні ознаки, які вирізняють Індійський океан з-поміж інших. На південному заході Індійський океан широким водним простором з'єднується з Атлантичним океаном, на південному сході — з Тихим.

  Через слабке розчленування узбережжя в Індійському океані мало морів і заток.

  В Індійському океані розташовано кілька великих островів, у тому числі Мадагаскар, Суматра і Шрі-Ланка, та величезна кількість дрібних острівців вулканічного походження, оточених коралами.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.