Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ОКЕАНИ

Північний Льодовитий океан

Види господарської діяльності в океані. Суворі природні умови позначилися на можливостях освоєння ресурсів Північного океану. розвиток науки й техніки поступово розширює господарське значення океану, особливо для країн, що виходять до нього на великій протяжності,— Росії та Канади.

Від найдавніших часів в океані ведеться вилов риби, діє китобійний промисел, але добування китів суворо обмежене. Місцеве значення має промисел тюленів, нерп, моржів.

Через Північний Льодовитий океан проходять важливі транспортні шляхи. Із появою нових транспортних засобів — атомоходів і потужних криголамів — моря океану судноплавні більшу частину року.

На шельфі Північного Льодовитого океану видобувають нафту. Щоб установити бурові вишки, в Арктиці було створено штучні острови.

Арктика визначає погоду прилеглих континентів, тому там ведуться систематичні метеорологічні спостереження.

Останніми роками в Арктиці почав розвиватися екстремальний туризм — будуються полярні готелі, іноді прямо з криги на дрейфуючих айсбергах. Здійснюються туристичні та спортивні експедиції до Північного полюса.Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити