Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

  АФРИКА

  Географічне положення, особливості берегової лінії. Серед материків Землі Африка займає унікальне положення: вона майже посередині перетинається екватором. її крайні північна й південна точки лежать на одній відстані від екватора. Більша частина території континенту розміщена між двома тропіками, у жаркому тепловому поясі, завдяки чому на значній території постійно спостерігаються високі температури повітря. Нульовий меридіан перетинає Африку в західній частині, тому більша частина материка лежить у Східній півкулі. крайня північна точка материка — мис Рас-Енґела (Ель-Аб'яд) — 37°20' пн. ш. і 9°51' сх. д. Крайня південна точка — мис Голоковий — 34°52' пд. ш. і 19°59' сх. д. Крайня західна точка материка — мис Альмаді — 14°45' пн. ш. і 17°32' зх. д. Крайня східна точка материка — мис Рас — Хафун — 10° 26 ' пн. ш. і 5123 сх. д.

  Береги Африки здебільшого гористі, мають мало природних бухт. Африка оточена водами двох океанів — Атлантичного та Індійського. Від Європи Африка відділена середземним морем та Ґібралтарською протокою, від Азії — Червоним морем та Суецьким каналом.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.