Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

АФРИКА

Корисні копалини. Надра Африки — це підземні комори різноманітних корисних копалин. Деякі з них представлені найбільшими у світі родовищами. розміщення корисних копалин обумовлено геологічною будовою материка. Із давніми кристалічними породами платформи пов'язані родовища залізних і марганцевих руд, урану, нікелю, кобальту, вольфраму, золота. В Атлаських горах зосереджені великі родовища поліметалевих руд, які містять цинк, молібден, срібло, свинець. Особливо багаті на рудні корисні копалини, утворення яких відбувалося під час виверження магми з глибини Землі та потрапляння її в товщу земної кори вздовж ліній розламів, Східна та Південна Африка. Із розламами пов'язане утворення так званого мідного поясу — району унікальних родовищ руд. В осадовому чохлі давньої платформи в Північній Африці та на узбережжі Гвінейської затоки виявлено величезні запаси нафти й природного газу.

Із вулканічними породами пов'язані найбільші у світі родовища технічних і ювелірних алмазів. Відкриття родовищ алмазів і золота в другій половині XIX ст. підсилило приплив білих переселенців до Африки і сприяло колонізації материка.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити