Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

АВСТРАЛІЯ

Кліматичні пояси. В Австралії виділяються субекваторіальний, тропічний, субтропічний кліматичні пояси і помірний на острові Тасманія.

Значна частина Австралії лежить у тропічному поясі, де формуються два основні типи клімату: тропічний вологий і тропічний сухий. Область вологого тропічного клімату розташована на східному узбережжі материка, де дмуть південно-східні пасати. У центрі й на заході тропічного пояса весь рік панує сухе тропічне повітря. Це область тропічного пустельного типу клімату.

Північ Австралії розташована в субекваторіальному кліматичному поясі. Улітку (грудень — лютий) сюди з півночі прямують екваторіальні повітряні маси, які приносять рясні опади. Узимку (червень — серпень), навпаки, панує сухе тропічне повітря, оскільки область високого тиску переміщається до півночі материка. Тут формується субекваторіальний клімат.

У субтропічному поясі виділяється три типи клімату: субтропічний вологий на південному сході, субтропічний континентальний — уздовж Великої Австралійської затоки і субтропічний середземноморський — на південному заході континенту. Вони розрізняються кількістю опадів та їхнім режимом. Острів Тасманія майже цілком розташований у помірному поясі, де переважають західні вітри, які приносять багато опадів. Тут відносно тепла зима і порівняно прохолодне літо.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити