Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

  АВСТРАЛІЯ

  Кліматичні пояси. В Австралії виділяються субекваторіальний, тропічний, субтропічний кліматичні пояси і помірний на острові Тасманія.

  Значна частина Австралії лежить у тропічному поясі, де формуються два основні типи клімату: тропічний вологий і тропічний сухий. Область вологого тропічного клімату розташована на східному узбережжі материка, де дмуть південно-східні пасати. У центрі й на заході тропічного пояса весь рік панує сухе тропічне повітря. Це область тропічного пустельного типу клімату.

  Північ Австралії розташована в субекваторіальному кліматичному поясі. Улітку (грудень — лютий) сюди з півночі прямують екваторіальні повітряні маси, які приносять рясні опади. Узимку (червень — серпень), навпаки, панує сухе тропічне повітря, оскільки область високого тиску переміщається до півночі материка. Тут формується субекваторіальний клімат.

  У субтропічному поясі виділяється три типи клімату: субтропічний вологий на південному сході, субтропічний континентальний — уздовж Великої Австралійської затоки і субтропічний середземноморський — на південному заході континенту. Вони розрізняються кількістю опадів та їхнім режимом. Острів Тасманія майже цілком розташований у помірному поясі, де переважають західні вітри, які приносять багато опадів. Тут відносно тепла зима і порівняно прохолодне літо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.