Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

  АВСТРАЛІЯ

  Зміна природи материка людиною. Серйозні зміни природи Австралії, як і Африки, почалися за часів колонізації материка. Багато унікальних тварин перебувають на межі вимирання, зникли деякі види кенгуру, під загрозою зникнення сумчастий вовк, окремі види вомбатів. Найбільших змін зазнали східна, південно-східна і південно-західна частини Австралії, де проживає більша частина населення материка. Господарське освоєння торкнулося майже всієї території.

  Усі культурні рослини і тварини були сюди завезені. Тут вирощують пшеницю, виноград, фрукти, розводять худобу. Руйнування природного трав'яного покриву призводить до посилення вітрової та водної ерозії ґрунтів. Значні площі колишніх пасовищ перетворилися на мертві пустелі.

  Перші законодавчі акти щодо охорони природи Австралії були прийняті ще наприкінці XIX ст., коли стало очевидним, що австралійська природа є унікальною і дуже вразливою. Однак ці документи передбачали, головним чином, обмеження вивозу тварин із материка. Для збереження природних комплексів в Австралії створено понад 1200 територій, що охороняються,— резерватів, національних парків і заповідників.   Організовано мережу дослідницьких станцій, які займаються проблемами попередження ерозії ґрунтів і підвищення їхньої родючості. Для розв'язання проблеми водопостачання австралійські вчені досліджують питання створення штучних дощів, опріснення морської води.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.