Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

АВСТРАЛІЯ

Населення Австралії. Сучасне населення Австралії складається з декількох етнічних груп, які істотно відрізняються одна від одної: нащадків переселенців із Великобританії та Ірландії, переселенців з інших країн Європи й Азії і корінних жителів.

Уважається, що корінні жителі Австралії — аборигени — з'явилися на материку близько 40 тис. років тому. На думку вчених, вони потрапили сюди з Південно-Східної Азії. їх відносять до особливої австралійської раси. Австралоїди мають коричневий колір шкіри, темне, злегка курчаве волосся, темні очі. До початку колонізації материка в Австралії проживало близько 0,5 млн аборигенів. їхні численні племена були розкидані величезною територією, вони говорили різними мовами, вели кочовий спосіб життя. Вони не мали постійних помешкань і домашніх тварин, займалися полюванням і збиральництвом. Із приходом колоністів їх відтіснили на незручні землі півночі й заходу країни, примусили жити в спеціальних поселеннях — резерваціях. Лише в другій половині ХХ ст. корінних жителів було визнано громадянами країни й вони одержали право на вільне пересування, однак їх кількість істотно скоротилася і становить лише близько 50 тис. осіб.

Нащадки переселенців із Великобританії та Ірландії — англо-австралійці — становлять 80% жителів материка. Відкриття в XIX ст. родовищ золота і розвиток вівчарства привабили до Австралії вихідців з інших країн Європи та Азії — німців, італійців, греків, голландців, китайців. Є в Австралії й українці. їхня кількість становить близько 32,2 тис. осіб. Більшість із них проживають у великих містах — Сіднеї, Мельбурні, Аделаїді.

Загалом в Австралії проживають близько 20 млн осіб. Густота населення дуже низька, розміщено воно дуже нерівномірно. Основна частина населення проживає в містах, розташованих на узбережжі. Сільські населені пункти складаються з малих сіл і ферм, які розділені великими відстанями.

На австралійському континенті розташована лише одна країна — Австралійський Союз. Це одна з найбільших за площею держав світу. Від кінця XVIII ст. Австралія була колонією Великої Британії, але за порівняно короткий проміжок часу перетворилася на високорозвинену країну. Цьому сприяли знайдені тут поклади корисних копалин і природні умови, сприятливі для розвитку сільського господарства.

Близько 90% австралійців проживають у містах, найбільшими з яких є Сідней і Мельбурн. Столиця країни — невеличке місто Канберра (353 тис. жителів) — розташоване між Сіднеєм і Мельбурном за 100 км від океанського узбережжя. Канберра спеціально проектувалася як столиця. Це — політико-адміністративний і культурний центр країни. У ньому немає промислових підприємств, відсутні хмарочоси, проте дуже багато зелені, ростуть дерева й чагарники, привезені з різних країн світу.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити