Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

АНТАРКТИДА

  Географічне положення. Одна з головних особливостей Антарктиди — її розташування в полярних широтах.  Майже весь континент, площа якого мало не в два рази більша за Австралію, розташований у середині Південного полярного кола. Лише півострів Антарктичний видається на кілька градусів на північ. Крайня північна точка Антарктичного півострова має координати 63°13' пд. ш. Антарктида займає центральне положення в Антарктиці — південній полярній області земної кулі, що включає материк з прилеглими островами та південні частини океанів. Антарктиду омивають води трьох океанів: Індійського, Тихого й Атлантичного. Урізаючись у береги материка, вони утворюють моря. Більшість морів названо за іменами мандрівників і дослідників Антарктики: море Ведделла, море Беллінсґаузена, море Амундсена, море Росса. Береги являють собою стрімкі крижані обриви заввишки в кілька десятків метрів. Майже в центрі материка розташований Південний полюс, тому всі береги Антарктиди — північні. Антарктида значно віддалена від інших материків Південної півкулі, а від найближчого — Південної Америки — її відокремлює протока Дрейка завширшки близько 900 км.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.