Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

АНТАРКТИДА

  Льодовиковий покрив Антарктиди. Однією з головних особливостей Антарктиди є наявність величезного льодовикового покриву — найбільшого сучасного заледеніння на Землі.

  В Антарктиді зосереджено понад 25 млн км3 льоду, або 90% усіх льодів суходолу. Середня потужність льоду — 1859 м, а максимальна сягає 4776 м. Тільки 1% території материка вільний від льоду. Це або ділянки узбережжя, або окремі гребені й вершини, які піднімаються над крижаною поверхнею.

  Крижаний панцир материка називають Крижаною Антарктидою, а суходіл, який лежить під ним,— Кам'яною Антарктидою. Завдяки льодовиковому покриву Антарктида є найвищим материком Землі. За рахунок цієї товщі середня висота материка складає 2040 м, що майже в три рази перевищує середню висоту всіх інших континентів. Поверхня крижаного покриву неоднорідна. Поряд із великими рівнинами центральної частини на його окраїні є підняття, що видаються на сотні метрів. Окраїна крижаного щита в багатьох місцях виходить за межі материка на поверхню навколишніх морів, утворюючи шельфові льодовики. Найбільші шельфові льодовики континенту — льодовик Росса і льодовики Фільхнера-Ронне. За площею їх можна порівняти з територіями таких великих європейських держав, як Франція, Іспанія, Італія. Час від часу краї льодовиків обламуються, породжуючи айсберги.

  Площа льодовикового покриву Антарктиди постійно змінюється, що приводить до зміни його обрисів у літній і зимовий періоди. Однак багаторічні спостереження, а також зіставлення космічних знімків установили загальну тенденцію до скорочення льодів Антарктиди, пов'язану, імовірно, із глобальним потеплінням на Землі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.