Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

  ПІВДЕННА АМЕРИКА

  Географічне положення. Південна Америка разом із Північною Америкою утворюють частину світу під загальною назвою Америка. В епоху Великих географічних відкриттів ці землі європейці називали Новим Світом.

  Надзвичайне багатство природи Південної Америки більшою мірою пояснюється особливостями її географічного положення.

  Материк розташований південніше екватора, лише невелика його частина лежить у Північній півкулі. Він простягається від сонячних пляжів Карибського моря майже до холодної Антарктиди. Велика частина континенту розташована в жаркому тепловому поясі. Крайня північна точка материка — мис Ґальїнас — 12°25' пн. ш. і 71°35' зх. д., крайня південна точка — мис Фроуерд — 53° 54' пд. ш. і 71° 18' зх. д., крайня східна точка — мис Кабу-Бранку — 7°09' пд. ш. і 34°46' зх. д., крайня західна точка материка — мис Паріньяс — 4°45' пд. ш. і 81°20' зх. д.

  Простори Атлантичного й Тихого океанів відокремлюють Південну Америку від Африки та Австралії, широка протока Дрейка — від Антарктиди, а неширокий і довгий Панамський перешийок з'єднує її з Північною Америкою. А в найвужчій і найдовшій частині перешийка на початку ХХ ст. було прорито Панамський канал. По ньому проходить умовний кордон між Північною і Південною Америкою.

  Береги Південної Америки покраяні слабко, лише на південно-західному узбережжі є вузькі затоки — фіорди, а на східному — затоки в гирлах річок. Найбільша з них — затока Ла-Плата. Багато островів тільки на півдні — Чілійський архіпелаг, Фолклендські (Мальвінські) острови, архіпелаг Вогняна Земля, відділений від материка знаменитою Магеллановою протокою. До Південної Америки також належать Ґалапаґозькі острови, розташовані в Тихому океані поблизу екватора.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.