Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ПІВДЕННА АМЕРИКА

Населення Південної Америки. На думку багатьох учених, заселення Америки йшло через «Берінґів міст», який понад 35 тис. років тому був на місці Берінґової протоки. Корінні жителі Південної Америки — індіанці — це нащадки азіатських племен, які поступово просувалися на південь. Вони з'явилися в Південній Америці близько 15-17 тис. років тому, займалися полюванням, збиральництвом і рибальством. Близько 7 тис. років тому тут виникли землеробство і тваринництво, почали розвиватися ремесла.

Приблизно з 1500 р. почалася імміграція іспанців і португальців. Розширюючи свої володіння, колонізатори прагнули обернути індіанців на рабів, відтіснили їх усередину материка на не зручні для життя землі. Значну частину індіанського населення було винищено в результаті чиненого ними опору, далися взнаки непосильна праця на плантаціях і рудниках та занесені колонізаторами хвороби. Слідом за іспанцями в боротьбу за захоплення територій на материку вступили французи, англійці й голландці. Щоб компенсувати дефіцит робочих рук, європейці почали ввозити рабів з Африки. У період із XVI до початку XIX ст. було продано в рабство і привезено до Америки понад 10 млн африканців. Після скасування рабства в першій половині XIX ст. для роботи на плантаціях почали приїжджати китайці та індійці. У XIX-XX ст. до Південної Америки приїхало багато вихідців з інших країн — японці, араби, німці, а також росіяни та українці.

Населення Південної Америки, як і Африки, відрізняється надзвичайно різноманітним етнічним складом. На південноамериканському континенті проживають представники європеоїдної (25%), монголоїдної (15%), негроїдної (10%) рас, а також змішані раси (50%), які виникли на їхній основі.

Інтенсивне міжрасове змішання почалося в колоніальний період, у результаті чого склад населення материка набув надзвичайної складності. тривалий процес злиття мов, звичаїв, традицій привів до утворення нових народів Південної Америки. Змішане населення переважає в багатьох країнах материка. Більшість населення говорить іспанською мовою, у Бразилії — португальською, деяким групам індіанців удалося зберегти свої рідні мови.

У Південній Америці проживають більш як 400 млн осіб. За останні півстоліття кількість населення збільшилася майже в три рази і продовжує швидко зростати. У родинах південноамериканців традиційно багато дітей, тому Південну Америку часто називають континентом «молоді». Приблизно 43% його населення — молодь віком до 15 років.

Населення розміщується по території материка нерівномірно. Майже 90% його живе в приморській частині континенту, де розташовані великі міста, серед яких є й міста-мільйонери: Сан-Паулу (17,8 млн), Буенос-Айрес (12,6 млн), Ріо-де-Жанейро (10,6 млн).

Ще однією особливістю розміщення населення Південної Америки є його «високогірне» проживання. У деяких андійських країнах значна частина населення проживає на висоті 2400-2600 м над рівнем моря.

У той же час величезні простори Південної Америки в районі екваторіальних лісів і на півдні залишаються майже незаселеними.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити