Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

ПІВДЕННА АМЕРИКА

Особливості господарства південноамериканських країн. Від часів завоювання про Південну Америку пішла слава як про континент із казково багатими надрами і благодатним тропічним кліматом, що дозволяє вирощувати каву, какао, тютюн, цукрову тростину, бавовник, фрукти, овочі. І в наші дні південноамериканські держави є великими світовими виробниками мінеральної сировини та продукції сільського господарства. Як і в Африці, більшість країн спеціалізуються на видобуванні та продажу одного-двох видів корисних копалин і сільськогосподарських культур, від урожаю яких безпосередньо залежить їхній добробут. Наприклад, Еквадор продає нафту й банани, Болівія — олово й природний газ, Венесуела — нафту, Чілі — мідь і фрукти. Така господарська спрямованість південноамериканських країн, як і в Африці, є спадщиною колоніального минулого материка. За період незалежності в країнах Південної Америки розвиток промисловості також був пов'язаний із видобуванням мінеральної сировини, сюди з розвинутих країн переносилися забруднюючі та трудомісткі виробництва з її переробки. Відносно розвинута багатогалузева промисловість у двох південноамериканських країнах — Бразилії та Аргентині. Тут випускають автомобілі й літаки, комп'ютери та військову техніку, є власні атомні електростанції.

Більшість країн Південної Америки мають схожі економічні проблеми, серед яких виділяються недостатній розвиток промисловості, відсталість сільськогосподарського виробництва, великі зовнішні борги, досить низький життєвий рівень значної частини населення, високий показник безробіття. Однак наприкінці ХХ ст. завдяки змінам в економічній політиці в таких країнах, як Бразилія, Аргентина, Венесуела, Чілі, Колумбія спостерігається пожвавлення господарської діяльності, розвиток переробних галузей промисловості, упровадження техніки в сільському господарстві, розвиток туризму.

Незважаючи на віддаленість південноамериканського континенту від України, ці країни пов'язують торговельні відносини, а зі здобуттям Чілі незалежності — і дипломатичні. Українцям добре відомий смак ароматної бразильської кави, а на ринках і в магазинах часто можна побачити банани з Еквадору, екзотичні фрукти із Чілі. Українські фахівці — інженери, лікарі, військові радники працюють у країнах Південної Америки, передаючи свій досвід молодим фахівцям. В Аргентині та Бразилії проживає численна українська діаспора — близько 500 тис. осіб.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити