Я обираю географію - комплексний довідник

Розділ 2 ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

  Географічне положення. Північна Америка розташована в Західній півкулі й витягнута від полярних широт майже до екватора. Як і Південна Америка, Північна Америка за формою нагадує трикутник, розгорнутий своєю основою на північ. Більш широка його частина лежить у північному помірному і холодному поясах, а південна звужена — у жаркому тепловому поясі. Крайня північна точка материка — мис Мерчісон — 71°50 ' пн. ш. і 94°45 ', крайня південна точка — мис Мар'ято — 7°12 ' пн. ш. і 80°52 ' зх. д., крайня східна точка мис Сент-Чарлз — 52°24 ' пн. ш. і 55°40 зх. д., крайня західна точка — мис Принца Уельського 65 35 ' пн. ш. і 16800 ' зх. д. Береги Північної Америки омивають води трьох океанів: Атлантичного, Північного Льодовитого й Тихого.  Узбережжя має складну конфігурацію: багато заток і бухт, зручних для стоянки кораблів. На півночі й півдні до материка примикає безліч островів, у тому числі й найбільший у світі — Гренландія.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.