Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

ГОНДУРАС (РЕСПУБЛІКА ГОНДУРАС)

Форма правління й територіального устрою. Президентська республіка, унітарна держава, що складається з 18 департаментів. Голова держави — президент. Законодавчий орган — Національний конгрес. Столиця: Тегусігальпа (0,7 млн).

На початку XVI ст. територія сучасного Гондурасу була завойована іспанцями. У 1821 р. Гондурас проголосив незалежність.

Географічне положення. Центральна Америка, омивається Тихим океаном і Карибським морем. Межує з Гватемалою, Сальвадором, Нікарагуа.

Площа: 112,1 тис. км2 (більш ніж у п'ять разів менша за площу України).

Природні умови. Рельєф переважно гористий. Середні температури протягом року на рівнині +22—26 °С. Опадів випадає близько 3000 мм на рік. 41 % території вкрито лісами.

Є срібло, золото, цинк, свинець.

Населення. 6,9 (12,6) млн. Метиси (90%), індіанці. Щільність 62 чол/км2. Середньорічний приріст 23 на 1000 жителів. Сальдо міграції —2,04 чол. на 1000 жителів. Безробіття 28%. Віковий склад 42—53—5, середній вік 18,8 року, тривалість життя 65,8 року.

Віросповідання: християнство (католики).

Міське населення 56%, найбільші міста: Сан-Педро-Сула.

Державна мова: іспанська.

Економіка. ВВП на душу населення 960 (2600) дол. США. Структура ВВП 14% — 32% — 54%. Сільське господарство: рослинництво (банани, кава, цукрова тростина, кукурудза, квасоля), пасовищне тваринництво (ВРХ, кози). Промисловість: гірничодобувна, харчова, легка (у т. ч. текстильна й швейна). Рибальство.

Зовнішня торгівля. Експорт: кава, банани, креветки, омари, м'ясо, цинк (США 46%, Сальвадор 10%, Гватемала 10%)

Імпорт: машини й устаткування, транспорт, сировина, хімічні товари, паливо, продукти харчування (США 46%, Гватемала 10%, Сальвадор 6%, Мексика 5%).

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. Тегусігальпа: церква Св. Франциска (XVI ст.), старий університет з художнім музеєм, Національний музей антропології. В околицях міста знаходяться Національний парк Ла Тигру та біосферний заповідник Ріо-Платано. Острови Іслас-де-ла-Байя в Карибському морі — колишній притулок відомого пірата Генрі Моргана.

ІРЛП: 113 місце, після Свазіленду, перед Болівією.

Грош. од.: лемпіра. 14,4 за 1 долар США (2003).


загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.