КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

МАРТИНІКА

Форма правління й територіального устрою. Володіння (заморський департамент) Франції. Країна складається з двох округів. Керування здійснює префект, призначений президентом Франції. Органи місцевого самоврядування — Генеральна рада й Регіональна асамблея.

Адміністративний центр: Фор-де-Франс (120 тис).

Мартиніка — французьке володіння з 1802 р.

Географічне положення. Вест-Індія, на однойменному острові архіпелагу Малі Антильські острови.

Площа: 1,1 тис. км2 (більш ніж утричі більша за площу м. Харкова).

Природні умови. У рельєфі поєднуються гори й горбкуваті рівнини (тут розташований вулкан Мон-Пеле, відомий катастрофічним виверженням у 1902 г). Середні температури протягом року +24—27 °С. Опадів випадає 1500—2000 мм на рік.

Населення. 0,39 (0,41) млн. Негри й мулати (90%), індійці, китайці. Щільність 355 чол/км2. Середньорічний приріст 6 чол. на 1000 жителів. Безробіття 27,2%. Віковий склад 23—61—16, середній вік 32,7 року, тривалість життя 79 років.

Віросповідання: християнство (католики).

Державні мови: французька й діалект патуа.

Економіка. ВВП на душу населення 10 723 (10 700) дол. США. Структура ВВП 6% — 11% — 83 %. Сільське господарство: рослинництво (цукрова тростина, ананаси, банани), тваринництво. Є нафтопереробні підприємства, а також підприємства, що виробляють цукор, ром, консерви. Рибальство. Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт: нафтопродукти, банани, ром, ананаси. Імпорт: нафта, продукти харчування, транспортні засоби, одяг. Основний торговий партнер — Франція.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: тропічні ліси, вулкан Мон-Пеле, водоспади Карибської Рив'єри, заповідники, чудові пляжі.

Грош. од.: євро. 0,8 за 1 долар США (2004).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.