КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

СЕНТ-ЛЮСІЯ

Форма правління й територіального устрою. Федеративна держава у складі Співдружності. Складається з 11 районів. Голова держави — королева Великої Британії, яка представлена генерал-губернатором. Законодавчий орган — двопалатний парламент (Сенат і Палата зборів).

Столиця: Кастрі (55 тис).

З 1814 р. Сент-Люсія — володіння Великої Британії. 22 лютого 1979 р. країна стала незалежною.

Географічне положення. Східна частина Карибського моря, однойменний острів у складі архіпелагу Малі Антильські острови.

Площа: 620 км2 (удвічі більша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острів вулканічного походження. Середні температури +18-26 °С. Опадів випадає 100—3500 мм на рік.

Населення. 149 (163) тис. Негри (90%), мулати. Щільність 240 чол/км2. Середньорічний приріст 8 чол. на 1000 жителів. Середній вік 24,1 року, тривалість життя 73 роки.

Віросповідання: християнство (католики 90%, протестанти).

Державна мова: англійська, використовується місцевий діалект французької мови.

Економіка. ВВП на душу населення 4994 (5400) дол. США. Структура ВВП 7 % — 20 % — 73 %. Сільське господарство: рослинництво (банани, манго, кокосові горіхи). Промисловість: підприємство з виробництва одягу, електронних компонентів; переробка сільськогосподарської сировини (копра, мило, ром, тканини). Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт 68,3 млн дол. США (на душу населення 458 дол.). Банани, одяг, какао, овочі, плоди, кокосова олія (Велика Британія 50%, США 24%).

Імпорт 319,4 млн дол. США (на душу населення 2144 дол.). Продовольство, машини й устаткування, транспорт, хімічні товари, паливо (США 36 %, Карибські країни 22 %).

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: курортна зона, що нагадує середземноморську Рив'єру, Морський парк Енс Шастаніє, Національний парк Пайджен Айленд.

ІРЛП: 88 місце, після Домініканської республіки, перед Мальдівськими островами.

Грош. од.: східно-карибський долар. 2,7 за 1 долар США (2002).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.