КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

ТЕРКС І КАЙКОС. ОСТРОВИ

Форма правління й територіального устрою. Заморське володіння Великої Британії. Управляє губернатор, що представляє королеву Великої Британії. Законодавча влада — Законодавча рада.

Адміністративний центр: Коберн-Таун (3,2 тис).

З 1766 р. — колонія Великої Британії. У 1959 р. країна одержала внутрішнє самоврядування.

Географічне положення. Вест-Індія, у південній частині Баґамських островів (Атлантичний океан).

Площа: 430 км2 (майже в півтора раза більша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острови складені кораловими вапняками (оточені рифами). Середні температури протягом року +23—27 °С. Опадів випадає понад 1000 мм на рік.

Населення. 21 (38) тис. Негри (90%), мулати. Щільність 49 чол/км2. Середньорічний приріст 35 чол. на 1000 жителів. Середній вік 27 років.

Віросповідання: християнство (протестанти).

Державна мова: англійська.

Економіка. ВВП на душу населення, розрахований за курсом національної валюти до дол. США — дані відсутні; ВВП на душу населення, розрахований за паритетом купівельної спроможності (ПКС) — (9600) дол. США. Важливе значення має морський промисел, рибна промисловість, видобуток солі. Сільське господарство: рослинництво (кукурудза, бобові), тваринництво. Фінансовий центр. Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт 169,2 млн дол. США (на душу населення 8057 дол.). Омари, риба, морські черепашки. Імпорт 175;6 млн дол. США (на душу населення 8362 дол.). Продовольство та напої, одяг, машини й устаткування. Основні торгові партнери — США й Велика Британія.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: ліси кокосових пальм, пляжі.

Грош. од.: східнокарибський долар. 2,7 за 1 долар США (2002).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.