КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Південна Америка

ҐВІАНА (ФРАНЦУЗЬКА ҐВІАНА)

Форма правління й територіального устрою. Заморський департамент Франції. Складається з двох округів. Адміністративне керування — префект, якого призначує президент Франції.

Адміністративний центр: Каєнна (42 тис).

Перше французьке поселення на території Гвіани з'явилося в 1604 р. З 1946 p.— заморський департамент Франції.

Географічне положення. Північно-східна частина Південної Америки, на узбережжі Атлантичного океану. Межує із Суринамом і Бразилією.

Площа: 91 тис. км2 (можна порівняти з Харківською, Дніпропетровською й Одеською областями).

Природні умови. Переважає рівнинний рельєф. Середні температури протягом року +26—29 °С. Опадів випадає понад 3000 мм. 90% території вкрито лісами.

Є боксити,золото.

Населення. 178 (354) тис. Негри й мулати (66%), «білі» (12 %), індіанці (12 %), європейці, індійці. Щільність 2 чол/км2. Середньорічний приріст 25 чол. на 1000 жителів. Безробіття 22%. Віковий склад 35—59—6, середній вік 28,2 роки, тривалість життя 75 років.

Віросповідання: християнство (католики).

Державна мова: французька.

Економіка. ВВП на душу населення 960 (6000) дол. США. Сільське господарство: рослинництво (цукрова тростина, банани, кукурудза), тваринництво. Промисловість: гірничодобувна, лісова й деревообробна, харчова, легка. Рибальство, морський промисел.

Зовнішня торгівля. Експорт: креветки, деревина, золото, ром, риба. Імпорт: машини й транспортне устаткування, споживчі товари, хімічні товари. Основні торгові партнери Франція, США, Тринідад і Тобаго.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: космодром, форт Сеперу (XVII ст.), тропічні ліси, численні річки.

Грош. од.: євро. 0,8 за 1 долар США (2003).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.