КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Південна Америка

ЧИЛІ (РЕСПУБЛІКА ЧИЛІ)

Форма правління й територіального устрою. Президентська республіка, унітарна держава, що складається з 12 регіонів та одного столичного округу. Голова держави — президент. Законодавчий орган — двопалатний Національний конгрес.

Столиця: Сантьяґо (близько 6 млн).

Географічне положення. Південний захід Південної Америки, на узбережжі Тихого океану (країна витягнута на 4300 км шириною від 15 до 355 км). Межує з Перу, Болівією, Аргентиною.

Із середини XV! ст. колонія Іспанії. 18 вересня 1810 р. Чилі проголосило незалежність.

Площа: 756,9 тис. км2 (на 153 тис. км2 більша за площу України).

Природні умови. Переважає гірський рельєф. Середні температури протягом року від 0 до +3 °С на півдні, до +22°С на півночі. Опадів випадає від 100 мм (у пустелі Атакама дощів не буває протягом багатьох років) до 7000 мм на рік. Близько 20 % території вкрито лісами.

Великі запаси мідної руди, селітри, молібдену, є залізна руда, цинк, нафта, природний газ, вугілля, золото, срібло.

Населення. 15,8 (21,8) млн. Метиси — нащадки європейців (95%), індіанці (3%). Щільність 21 чол/км2. Середньорічний приріст 12 чол. на 1000 жителів. Безробіття 9,2%. Віковий склад 29—61—10, середній вік 29,5 року, тривалість життя 75,6 року.

Віросповідання: християнство (католики).

Міське населення 87%, найбільші міста: Консепсьон, Вінья-дель-Мар, Вальпараїсо.

Державна мова: іспанська.

Економіка. ВВП на душу населення 3992 (10 000) дол. США. Структура ВВП 11 % — 34% — 55%. Промисловість: гірничодобувна (у т. ч. мідь — перше місце у світі за обсягами видобутку, селітра, молібден), легка, деревообробна, харчова, хімічна, металургійна, машинобудівна, нафтопереробна. Сільське господарство: рослинництво (пшениця, кукурудза, ячмінь, картопля), пасовищне тваринництво. Рибальство.

Зовнішня торгівля. Експорт: 17,8 млрд дол. США (на душу населення 1127 дол.). Мідь, риба, фрукти й овочі, папір і целюлоза, хімічні товари (США 18%, Японія 12%, Велика Британія 6%, Бразилія 5%).

Імпорт: 15,6 млрд дол. США (на душу населення 987 дол.). Споживчі товари, хімічні товари, автомобілі, паливо, машини й устаткування, продовольство (Аргентина 18%, США 17%, Бразилія 8%, Китай 6%).

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: гірські озера, вулкани, гейзери, водоспади, пустеля Атакама, острів Пасхи (тут розташовані сотні статуй з вулканічного базальту й туфу), природоохоронні території, морські й гірськолижні курорти.

ІРЛП: 38 місце, після Антиґуа і Барбуди, перед Уругваєм.

Грош. од.: песо. 714 за 1 долар США (2003).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.