КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Африка

ОСТРІВ СВЯТОЇ ЄЛЕНИ

Форма правління й територіального устрою. Заморське володіння Великої Британії. Голова правління — губернатор, якого призначає королева Великої Британії. Законодавчий орган — однопалатна законодавча рада.

Адміністративний центр: Джеймстаун (5,6 тис).

Острів відкритий португальцями, а в 1659 р. захоплений англійцями.

Географічне положення. Острів у південній частині Атлантичного океану поблизу південно-західного узбережжя Африки.

Площа: 122 км2 (більш ніж удвічі менша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острів вулканічного походження, рельєф гористий. Середня температура протягом року +21 °С.

Населення. 5 (5) тис. Африканці, нащадки європейців. Щільність 41 чол/км2. Середньорічний приріст 0 чол. Середній вік 34,2 роки.

Віросповідання: християнство (протестанти).

Державна мова: англійська.

Економіка. ВВП на душу населення, розрахований за курсом національної валюти до дол. США — дані відсутні; ВВП на душу населення, розрахований за паритетом купівельної спроможності (ПКС) 2500 дол. США. В основі господарства — рибальство, морський промисел і рослинництво (кава, новозеландський льон). Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт: 704 тис. дол. США. Риба (заморожена, сушена, консервована), кава, вироби кустарного промислу, продовольство, напої.

Імпорт: 14,4 млн дол. США (на душу населення дол.). Будівельні матеріали, продукти харчування, автомобілі, машини й устаткування. Основні торгові партнери: Велика Британія, Південна Африка.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: музей Наполеона (Наполеон був засланий на острів у 1815 p., а в 1821 p. він тут помер), колонії морських птахів.

Грош. од.: фунт стерлінгів. 0,66 за 1 долар США.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.