КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Африка

ТУНІС (ТУНІСЬКА РЕСПУБЛІКА)

Форма правління й територіального устрою. Президентська республіка, унітарна держава, що складається з 23 провінцій. Голова держави — президент. Законодавчий орган — однопалатна Палата депутатів.

Столиця: Туніс (1,8 млн).

З 814 р. до н. є територія Тунісу була частиною Карфагену, потім Римської імперії. З VII до XVI ст. тут правили арабські завойовники. Наприкінці XIX ст. Туніс став колонією Франції. 20 березня 1956 р. Туніс здобув незалежність.

Географічне положення. Північна Африка, узбережжя Середземного моря. Межує з Алжиром і Лівією.

Площа: 163,6 тис. км2 (у три з половиною рази менша за площу України).

Природні умови. Близько третини території займають гори (Атлас). Середні температури січня +10—21 °С, липня +26—33 °С. Опадів випадає від 100—200 мм на півдні до 1000— 1500 мм у горах. Понад 5 % території вкрито лісами.

Є фосфорити, залізна руда, нафта, поліметалеві руди.

Населення. 9,8 (12,8) млн. Тунісці (нащадки арабів і берберів). Щільність 60 чол/км2. Середньорічний приріст 11 чол. на 1000 жителів. Безробіття 15,4%. Віковий склад 28—64—8, середній вік 26,2 року, тривалість життя 73 роки.

Віросповідання: іслам (суніти).

Міське населення 67%, найбільші міста: Сфакс, Бізерта.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.