КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Австралія і Океанія

КІРИБАТІ (РЕСПУБЛІКА КІРИБАТІ)

Форма правління й територіального устрою. Президентська республіка, унітарна держава. Голова держави — президент. Законодавчий орган — однопалатний парламент (Палата зборів).

Столиця: Баїрікі (29 тис), на атолі Тарава (острови Гільберта).

Кирібаті разом з Тувалу (острови Елліс) були володінням Великої Британії. 1 жовтня 1975 р. острови Елліс відокремилися від Кірибаті. 12 липня 1979 р. проголошена незалежність Кірибаті.

Географічне положення. Острови й атоли в західній частині Тихого океану, що простягнулися уздовж екватора на 4,5 тис. км (займають водний простір у 5 млн км2).

Площа: 0,7 тис. км2 (більш ніж удвічі більша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острови коралового походження з рівнинним рельєфом. Середні температури протягом року +26—28 °С. Опадів випадає 1000—3000 мм на рік.

Населення. 94 (129) тис. Кірибаті-мікронезійці. Щільність 134чол/км2. Середньорічний приріст 14 чол. на 1000 жителів. Середній вік 19 років.

Віросповідання: християнство (протестанти, католики).

Державні мови: англійська, тунгаруанська (кірибаті).

Економіка. ВВП на душу населення 468 (840) дол. США. Структура ВВП 30% — 7% — 63 %. Основа економіки — рибальство й сільське господарство (кокосова пальма, таро, банани). Є підприємства харчової та легкої промисловості.

Зовнішня торгівля. Експорт: 6 млн дол. США (копра, кокосові горіхи, водорості, риба). Імпорт: 44 млн дол. США (продукти харчування, машини й устаткування, паливо). Основні зовнішньоторговельні партнери — Австралія та Японія.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: атоли, коралові рифи, чудові пляжі, унікальний підводний світ.

Грош. од.: австралійський долар. 1,8 за 1 долар США (2002).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.