КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Австралія і Океанія

МАРШАЛЛОВІ ОСТРОВИ (РЕСПУБЛІКА МАРШАЛЛОВІ ОСТРОВИ)

Форма правління й територіального устрою. Парламентська республіка, унітарна держава, що складається з 33 муніципалітетів. Голова держави — президент. Законодавчий орган — однопалатний парламент.

Столиця: Маджуро (30 тис.) на однойменному острові.

Острови відкриті іспанцями в 1526 р. З 1886 колонія Німеччини. З 1920 р. острови керувалися відповідно до мандату Японією, потім знаходилися під опікою США (у 1946 р. на атолі Бікіні була випробувана ядерна зброя). У 1990 р. Маршаллові острови стали незалежними.

Географічне положення. Центральна частина Тихого океану, на північ від екватора (у Мікронезії).

Площа: 181,3 км2 (майже удвічі менша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острови й атоли коралового походження. Середня температура протягом року +28 °С. Опадів випадає до 4500 мм на рік.

Населення. 53 (72) тис. Мікронезійці. Щільність 293 чол/км2. Середньорічний приріст 12 чол. на 1000 жителів. Середній вік 19 років.

Віросповідання: християнство.

Державні мови: англійська, маршалльська.

Економіка. ВВП на душу населення 1938 (1600) дол. США. Структура ВВП 14 % — 16 % — 70 %. В основі економіки — рибальство, сфера послуг і сільське господарство (кокосова пальма, папайя, хлібне дерево). Є підприємства харчової та легкої промисловості.

Зовнішня торгівля. Експорт: 9 млн дол. США (копра, кокосова олія, вироби кустарного промислу, риба). Імпорт: 54 млн дол. США (продукти харчування, машини й устаткування, паливо, напої). Основні зовнішньоторговельні партнери — США, Японія, Австралія, Китай.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: музей Алеле, оборонні споруди часів Другої світової війни, чудові пляжі.

Грош. од.: долар США.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.