КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Австралія і Океанія

МІКРОНЕЗІЯ (ФЕДЕРАТИВНІ ШТАТИ МІКРОНЕЗІЇ)

Форма правління й територіального устрою. Парламентська республіка, федеративна держава. Складається з чотирьох штатів і двох окремих островів. Голова держави — президент. Законодавчий орган — однопалатний парламент (Національний конгрес).

Столиця: Палікір (7 тис.) на острові Понапе.

У різні часи острови перебували під владою Німеччини, Японії, США. 17 вересня 1991 р. країна одержала незалежність.

Географічне положення. Західна частина Тихого океану (частина Каролінських островів).

Площа: 702 км2 (більш ніж удвічі більша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острови коралового походження. Середня температура протягом року +26 °С. Опадів випадає 2500-6000 мм на рік.

Населення. 109 (158) тис. Мікронезійці. Щільність 155 чол/км2. Середньорічний приріст 29 чол. на 1000 жителів.

Віросповідання: християнство.

Державна мова: англійська.

Економіка. ВВП на душу населення 2215 (2000) дол. США. Структура ВВП 50% — 4% — 46%. В основі економіки — сільське господарство, рибальство й сфера послуг. Є підприємства харчової та легкої промисловості. Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт: 22 млн дол. США (риба, одяг, банани, чорний перець). Імпорт: 149 млн дол. США (продовольство, машини й устаткування, напої). Основні торгові партнери — США, Австралія, Японія.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: руїни королівського замка (XIV ст.), давнє кам'яне місто Нан-Мадол, пляжі, коралові рифи.

Грош. од.: долар США.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.